Aktuality

Pozvánka na členskou schůzi ČSV ZO Ševětín
06 Úno

Vážení přátelé, zveme Vás na členskou schůzi ZO Ševětín, která se bude konat 18.2.2024 od 10.00 ve hospůdce Na hřišti ve Vitíně. Program schůze ke stažení zde.

Číst více

Odběr zimní měli a předání vzorků k vyšetření
09 Led

Odběr zimní měli a ošetření včelstev se provádí dle pokynů podle pravidel stanovených v „Metodickém pokynu Státní veterinární správy pro chovatele včel k prevenci a tlumení varroázy“. Vzorky zimní měli musí být odebrány po takové lhůtě od provedeného podzimního ošetření včelstev, aby nebyl k vyšetření odevzdán léčebný spad. Vzorky měli se odebírají nejdříve za 30 dnů od dne vložení čistých podložek na dna úlů. Odevzdávají se směsné vzorky veškeré zimní měli od všech včelstev na každém stanovišti a do laboratoře musí být odevzdány k vyšetření do 15. 2. 2024. Vzorky musejí být označeny těmito údaji: jméno a registrační číslo chovatele registrační číslo stanoviště počet včelstev Abychom byli schopni včas předat řádně označené vzorky do laboratoře, žádám vás o předání vzorků důvěrníkům a doručení na adresu Neplachov 147 do 31.1.2024.

Číst více

AKTUALIZACE!!! Pozvánka na cyklus přednášek
09 Led

Na základě vašich návrhů a nejvíce díky poznání krás Českobudějovického kraje pořádám cyklus přednášek i v tomto kraji. Přednášky budou probíhat 1x za měsíc vždy v pondělí už od 16,30 hodin a to v přísálí restaurace a penzionu Šindlovské krčmy v Litvínovicích, v prostorách tzv. Stodoly. u Českých Budějovic. Témata jsou poskládána výukově a v souladu s včelařským rokem. Včelařství Sedláček, Bučovice Program přednášek ke stažení  

Číst více

Podklady pro dotaci 1.D
12 Zář

Prosím o včasné dodání žádostí o dotaci 1.D důvěrníkům. Termín odevzdání žádostí důvěrníkům je do 10.10.2023, tak aby je měli čas předat ke zpracování. Formuláře jsou ke stažení na webu ČSV. https://www.vcelarstvi.cz/formulare/ Děkuji Petra Šnoblová

Číst více

Světový den včel
16 Kvě

Číst více

08 Úno

Číst více

Odběr měli
12 Led

Vážení přátelé, k 15.2.2023 bychom měli odevzdat vzorky měli na vyšetření na varoázu. Prosím abyste řádně označené vzorky odevzdali důvěrníkům nejpozději do 31.1.2023  – je nutné ještě provést nutnou administraci v CISu a vzorky odvézt do laboratoře. Výňatek z Metodiky kontroly zdraví zvířat „EpM300 VARROÁZA – VyLa (PV) Směsné vzorky veškeré zimní měli od všech včelstev na každém stanovišti. Vzorky zimní měli musí být odebrány po takové lhůtě od provedeného podzimního ošetření včelstev, aby nebyl k vyšetření odevzdán léčebný spad. Vzorky měli se odebírají nejdříve za 30 dnů od dne vložení čistých podložek na dna úlů a musí být odevzdány k vyšetření do 15. 2. 2023.“ a dále je přesně napsáno ve Včelařství 12/2022 v Kalendáriu.  

Číst více

Výroční schůze ZO 27.11.2022
13 Lis

Vážení přátelé, dne 27.11.2022 se bude konat výroční schůze organizace. Místem konání bude hospoda v Neplachově, od 15h. Drobné občerstvení bude zajištěno.

Číst více

Opylaření – přednáška
15 Zář

Přijměte srdečné pozvání na přednášku Opylaření, zaměřenou na tématiku včel a přístupu k nim. Přednášet bude Václav Smolík, propagátor Opylaření – šetrné pomoci včelám. Podrobnosti na: https://www.muzeumsemenec.cz/aktuality/opylareni

Číst více

Odběr měli a dotace 1.D
21 Led

Dobrý den, přátelé důvěrníci,k 31.1.2021 bychom měli odevzdat vzorky měli na vyšetření na varoázu. Ráda bych vás požádala, abyste řádně označené vzorky vybrali od přátel včelařů  a ideálně k 26.1. předali mě v Neplachově 147 – je nutné ještě provést nutnou administraci v CISu a vzorky odvézt do laboratoře, proto bych uvítala dodání s lehkým předstihem. Ještě drobná informace k dotacím – zatím SZIF neposlal na účet ZO žádné peníze, proto výplata dotace 1.D bude, jakmile peníze přijdou.

Číst více