Výroční schůze ZO Ševětín

Srdečně Vás zveme na výroční schůzi ZO ČSV Ševětín, z.s., která se bude konat 24. 2....

Výroční schůze ZO Ševětín
05 Úno
Srdečně Vás zveme na výroční schůzi ZO ČSV Ševětín, z.s., která se bude konat 24. 2. 2019 od 10:00 v Hospůdce Na hřišti ve Vitíně (adresa Vitín 153) https://goo.gl/maps/NLMZy8G5LAo
 
Účast všech členů je nutná neboť bude na schůzi probíhat volba nového předsednictva a zároveň je pro vás připravena velmi zajímavá přednáška Ing. Václava Krištůfka, CSc. na téma Fenomenální včely. Přednáška bude mít i praktické ukázky virového onemocnění včel způsobující deformaci či nedokonale vyvinutá křídla, což jste mnozí mohli jistě vidět ve svých včelstvech po prohlédnutí zavíčkovaného plodu v uhynulých včelstvech. Můžete také donést rámek se zavíčkovaným plodem z uhynulých včelstev na diagnostiku.
 

Ing. Václav Krištůfek, CSc., pracuje na Biologickém centru AV ČR v Č. Budějovicích. V současné době se zabývá studiem zdraví včel ve vztahu k jejich výživě a stavu životního prostředí. Je jedním ze zakladatelů Experimentální a výukové včelnice v areálu Biologického centra a podílí se na popularizaci včelařského oboru.

Tématem přednášky budou známé i nejnovější pohledy na život včel. Včelstvo jako superorganizmus, který patří mezi nejúžasnější druhy naší planety z hlediska organizace hmoty a energie v prostoru a čase. „Včelstvo je jako zázračná studánka; čím více z ní čerpáme, tím bohatší je její pramen“ (Karl von Frisch, etolog, 1886 – 1982).

Prosím předejte informaci svým kolegům, kteří nemají přístup k internetu.

S pozdravem Barbora Kubátová